Žihadielko otvoria o tri mesiace. Takto bude vyzerať.

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/05_maj/Z_19_zihadielko_ihrisko_oprava.mp4″ template=“mediaelement“]

Po spoločnom svedomitom hlasovaní sa mestu Piešťany konečne podarilo vyhrať ihrisko Žihadielko. Keďže jeho postavenia a slávnostného otvorenia sa nevedia dočkať malí, ani veľký, Mesto Piešťany nám poskytlo informácie o presnej polohe, ale aj o otvorení ihriska.

Všetky ihriská spája jednotný motív rozprávkovej včielky Maje, ktorej príbehy deti, ale aj generácia ich rodičov veľmi dobre poznajú. Maja a jej priatelia sú aktívnou súčasťou herných prvkov obsiahnutých v rámci ihriska, ktorého rozmery sú 20 m x 16 m. Skladbou je určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov. Žihadielko so symbolom rozprávkovej včielky Maje zaujme zaručene aj tých najmenších objaviteľov, ktorým je určená časť pri vstupe. Dopadovú plochu tvorí mäkká liata guma. Táto zóna ponúka veľa zábavy na pružinových hojdačkách, kolotoči, či v domčeku určenom pre deti od 2 do 6 rokov.

Samozrejmosťou je veľké pieskovisko. Práve vďaka dopadovej liatej gume sa môžu aj tí najmenší vyšantiť do sýtosti. Dominantou zóny pre deti od 6 do 12 rokov je veľký hrad so štyrmi vežami, ktorý nabáda odvážlivcov k množstvu lezeckých výziev. Z hradu sa dá odbehnúť na dva rôzne typy hojdačiek umiestnených v zadnej časti ihriska. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu štrk. Pri vstupe je stojan na bicykle, informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a poruke je aj odpadkový kôš. Na zvýšenie bezpečnosti hrajúcich sa detí je celé ihrisko oplotené. Dostatok lavičiek rozmiestených v každej časti ihriska zabezpečí aspoň chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov.

Keďže sa na ihrisku nielen počas otvorenia, ale aj bežne premelie veľa detí, otázkou sú sociálne zariadenia, ktoré by množstvu mamičiek ušetrili problémy. Mesto Piešťany však o niečom takomto ani neuvažovalo.