Elektrárňa Piešťany ožíva s výstavou Alice Kucharovič

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/05_maj/Z_20_vystava_alica_elektrarna.mp4″ template=“mediaelement“]

Bývalá obecná dieselová elektráreň zo začiatku minulého storočia ožíva výtvarným umením. Od 12. mája do 16. júna môže verejnosť obdivovať prácu piešťanskej ilustrátorky a dizajnérky Alice Kucharovič. Výstavu tvorí osem farebných listov vytvorených počítačovou ilustráciou, ktoré zachytávajú krásu najväčšieho z Kanárskych ostrovov – Tenerife.
Počas dovolenky na tomto európskom Havaji vzniklo množstvo fotografií, ktoré Alica po návrate ilustrovala v grafickom programe a vytlačila na látku. Spôsob zavesenia pripomína klasické mapy. Alica Kucharovič sa venuje digitálnej a analógovej ilustrácii a má za sebou množstvo výstav. Príležitosť prezentovať sa v elektrárni Piešťany berie ako obrovské plus.
Pred pár rokmi sa výtvarníčka v Piešťanoch predstavila s dielami, ktoré vznikli na cestách v Maroku a v Portugalsku. V rodnom meste sa rozhodla usadiť, pretože práve toto prostredie považujú s manželom za ideálne na výchovu svojej dvojročnej dcérky. Za ten čas sa podpísala pod viacero lokálnych projektov.
Unikátny priestor Elektrárne, ktorú sprevádzkovali v roku 2014 bol skoro pol roka pre verejnosť zatvorený. Zmenilo sa to vlani, keď prišla do Nadácie ZSE nová programová riaditeľka s novou víziou. Viac informácií o aktivitách v budove, ktorá je zapísaná aj v zozname národných kultúrnych pamiatok, sa dozviete v ďalšom vysielaní našej televízie.