Mladí futbalisti na Slovak Junior Cup 2017 si zmerajú sily v Nitre

Organizátori Slovak Junior Cup 2017  a Inter Academy Cup pozývajú všetkých milovníkov futbalu na tieto dve podujatia do Nitry:

3. ročník mládežníckeho medzinárodného turnaja Slovak Junior Cup 2017 organizujeme v Nitre, v termíne 16.-18.6.2017.
V predchádzajúcich dvoch ročníkoch (prvý pod názvom PFK Junior Cup) sme vo výbornej spolupráci s Mestom Piešťany, obcou Trebatice, miestnymi futbalovými klubmi, kolegami a podporujúcimi partnermi položili základy silného a významného mládežníckeho podujatia v regióne. Turnaj si vďaka kvalite a zvučnosti zúčastnených teamov vybudoval dobré meno medzi obľúbenými turnajmi a dnes sme v pozícii, kedy sa nám kluby prihlasujú do turnaja sami, rezervujú si miesta do ďalšieho ročníka, aby sa mohli konfrontovať a stretnúť s netradičnými súpermi na medzinárodnej úrovni.
Na predchádzajúcich ročníkoch spomínaného turnaja “Slovak Junior Cup” sme okrem tímov iných zvučných mien, či už zo Slovenska alebo ďalších šiestich európskych krajín, mali pozvané aj 3 tímy AS Rím (2 chlapčenské, 1 dievčenský). Na aktuálny ročník Slovak Junior Cup 2017 do Nitry napríklad pricestujú mládežníci z Interu Milano.
V rámci „Slovak Junior Cup“ už spolupracujeme s viacerými zahraničnými podujatiami podobného charakteru, rovnako sme dostali ponuku a prebiehajú rokovania o vstupe „Slovak Junior Cup“ do skupiny top turnajov v Európe pre sezónu 2018.
Žiaľ je nám veľmi ľúto, či už pre mesto Piešťany alebo región ako taký, že po zmenách v miestnom futbalovom klube sa vedenie rozhodlo viac nevyužívať naše služby či už pri organizovaní turnaja „Slovak Junior Cup“ alebo letných kempov, ktoré sme v piešťanskom klube organizovali od roku 2014. Aj preto sme minulý ročník letného kempu organizovali v spolupráci s CFM JA v Trebaticiach a aktuálny 4. ročník obľúbeného denného kempu bude opäť v spolupráci s CFM JA v Krakovanoch.P1200233
Po predchádzajúcich ročníkoch spomínaného turnaja “Slovak Junior Cup”, kde sme do Piešťan a Trebatíc okrem teamov iných zvučných mien, či už zo Slovenska alebo ďalších šiestich európskych krajín, mali pozvané aj 3 teamy AS Rím (2 chlapčenské, 1 dievčenský), minulého roku aj vrátane “obletovaného” Cristiana Totti, syna talianskej futbalovej legendy a ikony “giallorossi” Ríma, prichádzame s ďalšou atrakciou vo forme talianskeho veľkoklubu do nášho regiónu.
Vďaka nášmu partnerstvu s F.C. Internazionale Milano, ktoré sa rodilo dlhšie (prvé kontakty pred vyše 6 rokmi), ale s jasným záujmom o našu vzájomnú spoluprácu, sme začiatkom apríla tohto roku obdržali ponuku, ktorá sa neodmieta. Pozvanie na centrálu Interu do Milána, obnovenie všetkých predchádzajúci rokovaní s vyústením do dohody o spolupráci, partnerstve v rámci Slovenska a strednej Európy. Hlavným poslaním nášho partnerstva je zastupovanie záujmov, projektov a aktivít Inter Academy v regióne, zároveň aj prinášať možnosti našim klubom, skupinám, trénerom rôznych vekových kategórii k účasti na stážach, akciách organizovaných v tréningových centrách, na San Sire a sídle “nerazzurri“ priamo v Miláne.
Hneď prvou a veľkou novinkou pre náš región je určite letný kemp „INTER Academy Camp Slovakia“, jediný a prvý svojho druhu na Slovensku a v strednej Európe. INTER Academy Camp organizujeme v spolupráci s akadémiu veľkoklubu F.C. Internazionale Milano v dvoch 6-dňových turnusoch, od 3. do 8. júla 2017 a od 10. do 15. júla 2017, na futbalovom štadióne v Trebaticiach. Milovníci futbalu, chlapci a dievčatá vo veku od 5 do 17 rokov z regiónu, z celého Slovenska i okolitých krajín si počas uvedených turnusov môžu vyskúšať tréningy a metodiku priamo pod vedením trénerov akadémie Interu z Milána. Kto vie, či za pár rôčkov práve niekto zo zúčastnených neposilní team “nerazzurri“ priamo v Miláne.
Okrem účasti na tréningových procesoch vo forme denného kempu s možnosťou ubytovania pre “cezpoľných”, na deti a mládež čaká tréningová sada Inter Academy Camp, zaujímave rozhovory, rady a neopakovateľné zážitky.
Počas obidvoch trunusov INTER Academy Camp zároveň organizujeme seminár “INTER Coaching Clinic” pre trénerov, ktorí sa budú mocť v teoretickej aj praktickej časti dozvedieť viac o práci s mládežou pod metodikou talianského veľkoklubu.
V spolupráci s FC Internazionale už plánujeme aj ďalšie aktivity ako sú turnaje pod hlavičkou Inter Milano, výmenné pobyty alebo otvorenie akadémie Interu. O týchto možnostiach a ďalších plánoch budeme diskutovať so zástupcami, manažermi klubu, ktorí navštívia Piešťany a Trebatice už o pár dní, začiatkom júna.
Veríme, že podujatia podobného charakteru a možnosti hlbšieho prepojenia sa s prestížnou svetovou značkou veľkoklubu F.C. Internazionale (s vyše 6 mil fanúšikovskou základňou) sa stretnú so záujmom či už u samospráv, športových klubov alebo partnerov v piešťanskom regióne, a nebudeme nútení hľadať alternatívy.