Cityfest rozprúdil nielen zábavu, ale aj ponosy na hlučnosť

Vydarený festival v centre mesta v piatok započalo svojimi rezkými piesňami Slniečko. Po netrpezlivom čakaní nakoniec za ovácií dorazil Polemic a po nich Ine Kafe. Od polnoci do pol štvrtej úradovala tanečná hudba.
V sobotu už o druhej poobede repárky rozzvučala tanečná Dance Exxtravaganza. Neskôr pokračovali Kali, King Shaolin, Hex a do skorých ranných hodín pódium zase patrilo tanečným tónom.
Hoci sa festival na Námestí Slobody vydaril a nadšení diváci zaplnili celé centrum, našli sa aj takí, ktorým zábava vadila. So zvyšujúcou sa hlučnosťou ich len pribúdalo.
Najväčšími odporcami boli rezidenti a obyvatelia bytov a domov na námestí a v úzkom centre mesta. Keďže mal festival povolenie, tak nerešpektoval dodržiavanie nočného kľudu od 22 hodiny. Basy a mikrofónmi podporené hlasy tak rezonovali oknami a posteľami až do tretej hodiny ráno. Najväčšia diskusia sa rozprúdila na facebooku. Medzi návrhmi kam festival presťahovať sa najviac ujala myšlienka zorganizovať ho nabudúce na námestí pred Domom Umenia. Najviac totiž hudba potrápila rodiny s malými deťmi v bytoch na námestí. Našli sa však aj domáci, ktorým hluk nevadil a boli radi za oživenie a zábavu.
Mesto sa ponosami obyvateľov veľmi nezaoberalo. V Piešťanoch je totiž už zvykom, že pri každej akcii alebo koncerte, či na letisku, alebo na Lodenici sa určitá časť občanov sťažuje na hluk.
Okrem hluku však mesto utrpelo aj inak. Aj v utorok po festivale je stále centrum mesta a aj park plný odpadkov, plechovíc a črepov z rozbitých fliaš.