Kultúrna pozvánka na leto do Domu Umenia

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/05_maj/KULTURNAPOZVANKAJUN2017.mp4″ template=“mediaelement“]

Nadchádzajúci letný mesiac bude nielen v znamení slnka a dovoleniek, ale ani kultúra nebude zaostávať. Dom Umenia si pre návštevníkov pripravil výnimočné hudobné a divadelné leto.

Hneď na začiatku mesiaca prichádza dlho očakávaná udalosť v podobe historického a umelecky najzaujímavejšieho festivalu na území Slovenska.

Keďže mesiac jún nie je iba festivalovým mesiacom, dramaturgia Domu Umenia sa odvíja aj od iných aktivít, ako sú tie festivalové. 2. Júna začína slávnostnými fanfárami a slávnostným otváracím koncertom 62. ročník Music Festivalu Piešťany. Na koncerte prekvapí interpretačné umenie Slovenského komorného orchestra pod taktovkou a sólistickým prevedením Ewalda Danela.

  1. Júna bude pôvodná slovenská inscenácia František z Assisi a prídu ju predviesť umelci z Těšínskeho divadla.

Hneď na ďalší deň bude v najväčšom jednosálovom kine na Slovensku priamy prenos z koncertu jedného z najlepších svetových orchestrov v HD kvalite, z Berlínskej filharmónie.

Ďaľšími podujatiami , ktoré síce nie sú festivalové, ale patria do ponuky Domu Umenia sú predstavenia žiakov zo Súkromnej Základnej umeleckej školy v Piešťanoch a zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch. Podujatia budú prebiehať 13. a 20. až 21. júna. V stredu 28. Júna bude slávnostné ocenenie najúspešnejších žiakov a pedagógov a vyhlásenie víťaznej školy roka Piešťan. Akciu organizuje Mesto Piešťany v spolupráci s CVČ Ahoj.

  1. júna príde predviesť Štátna opera Banská Bystrica operetu Čardášovú princeznú, na ktorú sú už teraz veľké ohlasy.

Niektoré podujatia festivalu sú realizované aj v priestoroch Slovenských liečebných kúpeľov, a takýmto je aj 26. Jún, kedy v priestoroch hotela Thermia palace bude koncert štyroch kontrabasov Basy tvrdia muziku.

V rámci festivalu sa v malej sále Domu Umenia uskutoční koncert Štyria hudci, ktorý bude zároveň aj ukončením výstavy venovanej jubilantom, ktorá patrí medzi sprievodné podujatia.

Nadchádzajúci letný mesiac plný koncertov a kultúry je skutočne výnimočný, Dom Umenia preto pozýva všetkých milovníkov umenia, aby si prišli užiť to pravé kultúrne leto.