Spoločná spomienka na profesora Štefana Nosáľa

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/07_jul/Z_30_rozlucka_s_nosalom.mp4″ template=“mediaelement“]

Pred pár dňami nás opustil velikán slovenskej kultúry a folklóru, profesor Štefan Nosáľ. Pre Piešťany je jeho odchod zvlášť veľkou ranou, keďže sme ho pravidelne mohli stretávať v Dome Umenia, kde má jeho milovaná Lúčnica svoju domovskú základňu. Poďte si s nami pri príležitosti tejto smutnej udalosti na neho zaspomínať. Na výnimočne talentovaného, dobrého a nadovšetko skromného človeka.
Profesor Nosáľ bol všestranne obľúbeným a veľmi váženým človekom nielen medzi osobnosťami, ale aj medzi študentmi. Pod jeho taktovkou vyrástli stovky lúčničiarov, pamätal si každého jedného študenta a pre všetkých bol ako otec rodiny. Vďaka jeho obetavej a usilovnej niekoľko desaťročnej práci je Lúčnica fenoménom nielen na domácej pôde, ale aj po celom svete.
Posledná rozlúčka s choreografom Lúčnice Štefanom Nosáľom bude v piatok, (28. júla) v historickej budove Slovenského národného divadla.
Verejnosť bude môcť poslednú rozlúčku sledovať na obrazovke pred historickou budovou SND alebo v priamom prenose verejnoprávnej televízie.