September v Dome Umenia sa už tradične bude niesť v znamení výnimočných podujatí

Už piateho septembra sa program začína organovým koncertom pod taktovkou umelkyne z Estónska. Tento koncert je zároveň ukončením 18. Ročníka festivalu Organových dní v Piešťanoch. Siedmeho septembra zase Dom Umenia pozýva do svojej Veľkej sály nadšencov animovaného filmu a aj rodičov s deťmi. O 17 hodine začína snímka s názvom Malý Yeti, belgicko francúzsky film v českom dabingu.
Po filmovom festivale prichádza opäť piešťanská premiéra, tentoraz filmu Nina, od Juraja Lehotského. Film bol premietaný na dvoch filmových festivaloch, v Karlových Varoch a v Toronte. O deň neskôr prichádza Balet Moravského divadla Olomouc s predstavením Queen, The show must go on. Obsahom predstavenia je prierez životom a tvorbou hudobného velikána Freddyho Mercuryho.
Priaznivcov výtvarného umenia čaká niekoľko zaujímavých výstav. Vo výstavnej sieni bude do10. septembra prebiehať výstava Alojza Majerníka Kytice.
Súčasťou Cinematiku sú aj dve výtvarné výstavy.
V pripravovaných podujatiach čakajú Piešťancov zaujímavé podujatia. Okrem ďalšieho festivalu sú pripravené aj prenosy z Metropolitnej opery New York.