Majstrovstvá vo floristike Vicoria Regia opäť prevoňali Fontánu

V stredu večer sa v kine Fontána uskutočnil už 24. ročník Victoria Regia. Je to národná súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov s medzinárodnou účasťou. Inak tomu nebolo ani teraz a Majstrovstiev sveta vo vysokej floristike sa zúčastnili nielen našinci, ale aj susedné české talenty. Súťaž už tradične organizuje Stredná záhradnícka škola v Piešťanoch. Množstvo študentov práve z tejto školy sa súťaže zúčastnilo.
Počas organizácie priložila ruku k dielu aj Slovenská asociácia florisov a kvetinárov.
Počas galavečera prebiehla rovno na pódiu floristická súťaž vo viazaní kytice na určitú tému načas. Keďže ústrednou témou tohotoročnej Vicorie Regie bola Kvety a móda, floristi mali za úlohu vytvoriť kyticu pre návrhára Fera Mikloška na defilé jeho módnej prehliadky. Prítomný bol aj sám návrhár a všetky výtvory sa mu veľmi páčili.
Počas odovzdávania cien sa mohli zúčastnení pokochať a dychberúcou floristickou šou, čí množstvom naaranžovaných kvetín a predmetov v galérii a hale Kina Fontána. Už pri vstupe do Fontány každému udrela do nosa nádherná voňa kvetov a riaditeľka MSKS Marta Jurčová nám prezradila, že Vicoria Regia je pre Fontánu tým najkrajším a najvoňavejším podujatím.
Vylásenie výsledkov súťaže prebiehalo počas celého galavečera. Súťažilo sa totiž v kategóriách základné školy, záhradnícke školy a v kategórii seniorov floristov. Prekvapivo sa majsterkou Slovenska vo vysokej floristike stala češka Klára Franc Vavříková.
V záhraníckých školách prvú priečku obsadil Filip Bracek, zo strednej školy v Rajhrade. Cenu pre základné školy si s prehľadom odniesla Stela Vavříková, dcéra majsterky Slovenska.
Na budúci rok sa môžeme tešiť už na 25. ročník Victorie Regie, ktorý bude niečím výnimočný. Prezradil nám to prezident Slovenskej asociácie kvetinárov a floristov Marek Spevák.
Výstava všetkých aranžmánov bude vo Fontáne prebiehať až do nedele. Nenechajte si ujsť nádherné a voňavé výtvory profesionálov, alebo budúcich profesionálov zo škôl.