V ADELI Medical Centre vystavuje človek, ktorý potrebuje pomoc, ale sám aj pomáha

Od 27. septembra prebieha v ADELI Medical Centre charitatívna vernisáž, ktorá nie je vôbec výstavou, ako väčšina ostatných. V priestoroch ADELI Medical Centra predstavujú obrazy talianskeho umelca LORENZA LUDIHO, ktorý má veľmi vážnu diagnózu, ale napriek nej sa naučil vyjadrovať svoje pocity originálnym a zároveň neobvyklým spôsobom.
LORENZO LUDI je v podstate človekom, ktorý sám potrebuje pomoc ale napriek tomu našiel spôsob, ako môže on sám pomáhať. Vyjadrením svojich pocitov vznikajú diela, ktoré potešia a upriamia pozornosť na to, čo môže dokázať človek s ťažkým postihnutím. Zdravý človek si pri zhliadnutí diel LORENZA uvedomí silnú túžbu tohto umelca žiť plnohodnotný život a vôľu osloviť ľudí, aby pochopili, že aj postihnutí ľudia vnímajú svet ako väčšina napriek tomu, že si niekedy myslíme opak. LORENZO LUDI je dôkazom toho, že človek s určitým postihnutím vie vyjadriť svoje pocity intenzívnejšie, ako väčšina zdravých ľudí a že aj postihnutí človek dokáže žiť plnohodnotným vnútorným životom, s ktorým sa chce podeliť s ostatnými. Aj z tohto dôvodu maľuje a rozdáva radosť.
Na vernisáž pozývame všetkých, ktorí obdivujú umenie a zároveň majú chuť pomôcť meniť životy iným ľuďom na to, aby ich mohli žiť plnohodnotne.