Umelecká jeseň v Dome umenia Piešťany – 10. Young Art Show, Piešťanské rendezvous, koncert Márie Čírovej a rozlúčka Marty Kubišovej

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/10_oktober/Kulturna_pozvanka_oktober.mp4″ template=“mediaelement“]

S príchodom októbra sa začína jeseň v tom pravom slova zmysle. Kým vonku šuchoce lístie a príroda sa sfarbuje do jesenných tónov, program v Dome umenia Piešťany zostáva i v čoraz chladnejšie dni rozmanitý a pestrý. Desiaty mesiac v kalendári prináša podujatia s dlhoročnou tradíciou aj novinky.
Energiou mladých umelcov zo Slovenska, Česka, Poľska, Nemecka, Španielska, Rumunska, Srbska, Estónska, Ruska a Veľkej Británie bude dýchať každý kút od 3. do 29. októbra. 27. októbra o 19tej hodine projekt vyvrcholí slávnostnou finisážou spojenou s programom a módnou prehliadkou.
Úvod mesiaca patrí na plátnach najväčšieho jednosálového kina na Slovensku podujatiu s názvom Dni ruského filmu. Nové kinosnímky Raj, Anna Karenia – Vronského príbeh a Piková dáma s historickou tématikou spája spoločné rodisko – Rusko a ruská filmová škola. Projekcie sa konajú 1.,2. a 3. októbra.
Ruský baletný súbor St. Petersburg balet, ktorý tvorí 45 členov, prvýkrát v takom veľkom zložení zavíta do slovenských miest a obcí v rámci svojho európskeho turné. Baletná špička predstaví svoje najznámejšie dielo Labutie jazero v pôvodnej verzii. Labutie jazero P.I.Čajkovského je z klasického repertoáru jednoznačne najslávnejší balet, milujú ho diváci po celom svete. Náročnejší divák sa môže od októbra až do apríla tešiť aj na operu a tradíciu priamych prenosov z New Yorku.
Desiaty kalendárny mesiac na pôde Domu umenia kúpeľného mesta už dlhé roky patrí česko-slovenskému festivalu Piešťanské rendezvous, ktorý pokračuje aj v novembri. Začína sa množstvo podujatí, pre tých najmenších nevynímajúc.
Organizované podujatie pre deti materských škôl v rámci česko-slovneského projektu nasleduje v malej sále v piatok 13. októbra. Pre skôlkárov je pripravené dvadelné predstavenie v podaní Divadla Piškot.
Pre dospelých divákov prináša rendezvous bratských národov vo svojom úvode divadelnú hru Štúdia L+S Bratislava s názvom Starí majstri. V pondelok 23. októbra vo veľkej sále.
Kto má záujem o odľahčenú komédiu, môže zavítať do veľkej sály aj týždeň vopred. V pondelok 16. októbra na komdédiu Testosterón. Hra z pera súčasného poľského autora Andrzeja Saramonowicza dáva priestor pre brilantné komediálne výkony hercov akými sú Ivan Vojtek, Martin Fratrič, Juraj Hrčka či Milan Ondrík.
Vo veľkej viac ako 600 miestnej sále sa počas októbra zídu aj jubilanti Piešťan. Primátor Miloš Tamajka pre nich pripravil program v stredu 18. októbra o 15. hodine. Filmové plátno ožije aj vďaka 4. ročníku prehliadky festivalového filmu Be2Can. Vo štvrtok 12. októbra je pripravené premietanie filmu Vážený občan a vo štvrtok 19. októbra snímky Bez lásky.
Festival Piešťanské rendezvou prináša na miestnu scénu aj koncerty.