Stretnutie sieťotlačiarov z celého sveta v znamení trinástky

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/10_oktober/Z_42_sietotlaciari_v_PN.mp4″ template=“mediaelement“]

Piatok trinásteho sa nemusí niesť vždy len v nešťastných, čiernych farbách. Naopak pre sieťotlačiarov v tento deň boli farby veľmi pestré, pretože sa konal 13. ročník Medzinárodného seminára pre sitotlačiarov a digitálnych tlačiarov.
Základným cieľom zväzu je vytvorenie platformy pre rozvoj sitotlače a digitálnej tlače a zvyšovanie odbornej úrovne svojich členov. Slovenský zväz je zároveň členom medzinárodnej organizácie FESPA, ktorá združuje 37 rôznych národných združení a zväzov.
Prednášky a diskusné fóra boli zamerané najmä na nové technológie, metodiky, firemnú filozofiu v oblasti sieťotlače, pri ktorých neraz poodbahalili prednášajúci svoje skryté know-how.
Zaujímavým prvkom seminára na prvý pohľad prísne technicky zameraného bola výstava serigrafii, ktorá pracuje tiež s umeleckým rozmerom. Výstavou sa snažili organizátori poukázať na to najlepšie, čo bolo v tejto oblasti za posledných 13 rokov vytvorené.
Kým sa sieťotlačiari pred niekoľkými rokmi obávali o svoju existenciu na trhu, dnes už to nie je pravda. Práve takéto stretnutia im pomáhajú hľadať a nachádzať si svoje miesto v dnešnom svete moderných technológii.
Program seminára bol rozvrhnutý do dvoch dní. Svoj priestor dostali aj študenti a nechýbali ani oddychové aktivity ako bol večerný bowling.