Hviezdne filmy a prednášky opäť zavítali do Kina Fontána

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/10_oktober/Z_42_astrofilm_otvorenie.mp4″ template=“mediaelement“]

Už 11. ročník festivalu Astrofilm sa začal vydarene. V utorok sa v Kine Fontána stretli nielen odborníci na vesmír, ale aj laickí nadšenci. Súčasťou zahájenia boli aj dve fotografické výstavy, ktoré budú môcť návštevníci obdivovať počas celého festivalu.
Hviezdna výstava, ktorá ale nemá s hviezdami takmer nič spoločné vyšla z rúk Daniely Rapavej po názvom Čarovanie so svetlom. Zrejme ako jediná fotografka na svete detailne fotí zamŕzajúce bubliny, či kvapky vody. Viaceré z jej vystavených fotografií si odniesli metály.
Trochu vesmírnej exotiky priniesla výprava do Ameriky, ktorá sa zamerala na veľké zatmenie slnka. Výstava nesie názov Za indiánskym čiernym Slnkom a ukazuje zatmenie z uhlov, z ktorých ho nepoznáme.
Počas zahájenia sa mohli prítomní dozvedieť aj o zaujímavom projekte, ktorý posunie pozorovanie slnka do tej najbližšej roviny.
Súčasťou zahájenia bolo aj tanečné predstavenie detí z Umeleckej školy a prednáška o zatmení slnka. Vo večerných hodinách sa pokračovalo pozorovaním nočnej oblohy priamo pred Kinom Fontána.