Jesenné slávnosti oživili Rakovice

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/10_oktober/Z_44_rakovice_skola_otvorene_dvere.mp4″ template=“mediaelement“]

Rakovická Jesienka, teda dni otvorených dverí na SOŠ v Rakoviciach sa aj tento rok konali počas dvoch dní od 26 do 28 októbra. Študenti pripravili krásne jesenné dekorácie a aranžmány. Počas zahájenia návštevných dní si študentky pripravili aj kultúrnu vsuvku.
Škole prišla všetko dobré popriať a aj jesenné dobroty ochutnať Renáta Zmajkovičová.
Počas jesenných slávností bola pre návštevníkoch pripravená aj galéria nástenných obrazov z prírodných predmetov. Obrazy počas niekoľkých dní tvorili sami študenti.
V škole bolo aj množstvo smútočných ozdôb a vencov, ktoré sa dali aj zakúpiť. Študenti a pedagógovia nepoľavili ani počas návštev.
Počas dní tvorených dverí prebiehala aj súťaž a ochutnávka jablkových koláčov a zákuskov. Šikovné gazdinky sa nedali zahanbiť a napiekli skutočne skvosty, ktoré sa stali najobľúbenejšou zastávkou.
Pre záujemcov o štúdium na SOŠ v Rakoviciach boli okrem aranžérskych ukážok pripravené aj rôzne prednášky a projekcie o výmenných pobytoch a učebných odboroch.
SOŠ v Rakoviciach sídli v nádhernom secesnom kaštieli, ktorý leží v starom parku plnom prastarých botanických jedinečností. Na druhej strane areálu zase študentov čaká krásna zachovalá sýpka, ktorá je ponechaná v pôvodnom stave a hostí rôzne výstavy. Nielen historické a botanické unikáty sú veľkým lákadlom pre nadchádzajúcich študentov.