November v Dome umenia: Bodku za Piešťanským randezvous príde dať jeho nestor Bolek Polívka

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/11_november/Kulturna_pozvanka_november.mp4″ template=“mediaelement“]

Zima klope na dvere. Zimný čas skrátil dni a predĺžil novembrové večery, ktorých hodnotné strávenie opäť ponúka piešťanský Dom umenia na nábreží Váhu. Pripravené sú dve výstavy, koncert v malej sále, organizované divadelné predstavenie pre školy, bohatá ponuka filmových snímok a dramaticko-výtvarná bodka za festivalom česko-slovenského umenia.
Nadchádzajúci deň 10. novembra Umelecký súbor Lúčnica – Dom umenia uvedie výstavu venovanú pamiatke profesora Štefana Nosáľa.
Základ party tvoril pás lepenky stočený do kruhu, ktorý bol obšitý textilom, najčastejšie zamatom, ten bol doplnený našitými korálikmi, brošňami, či kovovými čipkami. Trojročný projekt pochádza z dielne dvojice mladých a talentovaných slovenských fotografov tvoriacich pod značkou LSZ Photography, umeleckej maliarky Sarah I. Avni a etnologičky Kataríny Chabrečekovej.
Vystavená kolekcia bude obsahovať 33 pútavých obrazov, na ktorých ožijú už takmer zaniknuté party a vence podané v umeleckom prevedení – v kombinácii fotografie, maľby na tvári a umeleckej maľby.
V novembri sa pomyslené brány domu umenia otvárajú aj mladým študentom.
Na divadelných doskách sa v druhej polovici novembra odohrá aj veľkolepá bodka za festivalom Piešťanské randezvous.
Tento večer s otcom a synom Polívkovými bude mať aj výtvarný rozmer.
Vo veľkej sále je pripravených aj niekoľko filmových projekcií.
Tretí diel trilógie Záhradníctvo v réžii Jana Hřebejka sa odohráva na sklonku 50. rokov minulého storočia. Je príbehom lásky, tentokrát tej mileneckej. Vo filme sa predstavia Anna Fialová, Ivan Lupták či Aňa Geislerová.
Nový autorský lyrický film o detstve a hrdinstve v každom z bás premietajú vo veľkej sále v stredu 22. novembra.
Švédsko-dánsko-nemecko-francúzsky film Štvorec si podmaňuje diváka situáciami s osobitým citom pre trápnosť a nedorozumenie, výbornými dialógmi a hereckou presnosťou. Film získal ocenenie Zlatá palma v Cannes a ´bol nominant Švédska na Oscara v kategórii „najlepší zahraničný film“. Druhá snímka s názvom Cesta času premietaná 29. novembra rovnako ovenčená nomináciami na prestížnych festivaloch je zase ambicióznou esejou, ktorá sa zaoberá ničím menším ako vznikom, vývojom a zánikom známeho vesmíru a životným cyklom slnečnej sústavy. V novembri vo veľkej sále Domu umenia nebudú chýbať ani priame prenosy z opery v New Yorku.
Príďte si vychutnať operu Anjel skazy počas sobotného večerného premietania a načerpať jedinečnú atmosféru priameho prenosu – 18. novembra. V mene všetkých pracovníkov Domu umenia Piešťany vás srdečne pozývame na každé z novembrových podujatí. Tešíme sa na vašu návštevu.