Šaškovanie ukončilo Piešťanské Rendezvous

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/11_november/Z_48_bolek_polivka_sasek_DU.mp4″ template=“mediaelement“]

Už 19 ročník česko – slovenského festivalu Piešťanské Rendezvous prišiel na dosky Domu umenia zakončiť obľúbený Bolek Polívka. V sobotu si priniesol na pomoc aj svojho syna Vladimíra a za festivalom dali perfektnú bodku v podobe divadelnej hry z jeho vlastného pera, Šašek a syn.
Divadelná hra postavila zo stoličiek celé publikum nielen na standing ovation, ale návštevníci sa počas celého predstavenia chytali za bruchá. Životom ostrieľaný kráľ šašov (Bolek) dostane za úlohu prevychovať mladého šľachtica (Václav) na šaša. Hra v siedmych obrazoch prilákala do Domu umenia množstvo ľudí. Herci nám prezradili, že predstavenie je vlastne jedna veľká improvizácia. Každé predstavenie tak má svoje osobité čaro a podľa Bolka je hranie s vlastným synom veľmi zaujímavé.
Majster Polívka so svojím synom poctili návštevou aj vernisáž Daniela Bidelnicu, ktorá sa konala pri príležitosti jeho 60-tého jubilea. Vernisáž pod názvom Svetlá a tiene bola v Malej sále Domu umenia a gratulantom bol aj samotný Bolek Polívka.
Budúci rok čaká nadšencov festivalu už jubilejný, 20-ty ročník Piešťanského Rendezvous. Organizátori už teraz pripravujú zaujímavý program.