Eurotour otvoril dokument Divoké Slovensko

Slovenská príroda vie byť poriadne divoká. Na plátnach piešťanského kina Fontána sa o tom v utorok 28. novembra presvedčili všetci návštevníci 13. ročníka medzinárodnej filmovej prehliadky Eurotour. Film dokumentaristu Tomáša Hulíka Divoké Slovensko očaril obrazom, zvukom, ale predovšetkým detailným zachytením toho najkrajšieho z našej prírodnej a živočíšnej ríše.
Nikde v strednej Európe neexistuje toľko pralesových reliktov a veľkých dravcov ako v slovenských Karpatoch.Vo filme divák vidí medvede, býky, vlky, vtáky aj nespočetné množstvo hmyzu. Dokument vznikal pre nemecké štátne televízie v rokoch 2013-2015.
Dokumetom Divoké Slovensko organizátori z mestského kulúrneho strediska v Piešťanoch odštartovali tri dni trvajúce projekcie dokumentárnych a hraných filmov s voľným vstupom pre každého diváka.
Prehliadka je zameraná na rozvoj a podporu cestovného ruchu na Slovensku a jeho propagáciu v zahraničí. Súčasťou je súťažná kategória Moment, v ktorej sa prezentujú amatérski tvorcovia, ako aj ďalšie nesúťažné kategórie a sprievodné podujatia. Otvárací program patril vystúpeniu žiakov základnej umeleckej školy. O občerstvenie sa postarali študenti Hotelovej akadémie Ľ. Wintera. Okrem nového filmu Pavla Barabáša Vábenie výšok nájdete v programe prehliadky aj ďalšie kvalitné snímky.
Sprievodnými podujatiami tohtoročného Eurotouru sú 2. medzinárodná výstava fotografií novinárov Fijet Slovakia a výstava Martina Vala s názvom Momentky z Číny.
Záverečný večer prehliadky bude už tradične vo štvrtok 30.novembra o 19tej hodine. V kinosále vyhlásia mená víťazných filmárov súťažnej sekcie a slávnostne im odovzdajú ocenia. Všetky informácie o programe nájdete aj na webstránke kina Fontána.