Decembrový program v piešťanskom dome umenia vás naladí na Vianoce

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/11_november/Kulturna_pozvanka_december.mp4″ template=“mediaelement“]

Posledný v kalendári, s najkrajšími sviatkami v roku a s príležitosťou stretnúť sa s rodinou a na okamih spomaliť – taký je mesiac december. Dom umenia Piešťany v tomto mesiaci ponúka priestor a príležitosť odreagovať sa od predvianočného stresu kvalitným kultúrnym programom.
Diana Mórová, Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Jozef Vajda, Zuzana Šebová a Marián Labuda ml. uvedú elegantnú parížsku dobovú komédiu, v ktorej neverný pán Ribadier obalamutí manželku a vydáva sa na zálety. To, že hra sa na miestnych divadelných doskách teší veľkému záujmu podčiarkuje fakt, že známi herci sa k nám s titulom vracajú už tretíkrát.
Návštevníci si už na radošinskú umeleckú bodku za uplynulým rokom zvykli. Hra Besame mucho alebo Čo sa skrýva v kufri (aj v nás) je zárukou dobrej zábavy s hlbšou myšlienkou, ako to dokáže skĺbiť len majstrovský Stanislav Štepka. Jeho nová hra je plná vtipných, zaujímavých a pestrých osudov a spletitých príbehov ľudí z najsúčasnejšej súčasnosti neďaleko anonymnej slovenskej stanice.
Na viaceré generácie aj na slávnostný adventný čas mysleli v dome umenia aj pri výbere hudobných podujatí.
Nestarnúce hity a poetické balady v intímnych aranžmánoch v šansónovej podobe vyvrcholia do záverečného vianočného koncertu.
V pondelkovom vianočnom koncerte 4. decembra odznejú diela klasickej svetovej hudobnej literatúry s tématikou najkrajších sviatkov v roku. Preto ak vás ešte nestihla pochytiť predvianočná nálada s hlbším umeleckým rozmerom, tento koncert ponúka ideálnu príležitosť.
Ako už býva zvykom v závere roka, na divadelných doskách nechýba prezentácia najmladších umelcov z dvoch umeleckých škôl na území mesta. Od štvrtka 7. do utorka 12. decembra sa do 600-miestneho publika usadia hrdí rodičia, starí rodičia aj ostatní rodinní príslušníci či priatelia malých talentov.
Zuškárov vystriedajú v piatok 15. decembra deti aj starši členovia súboru Slnečnica so svojim tradičným vianočným programom s Ľudovou hudbou Michala Pagáča.
Po 18. decembri a predstavení Radšinského naivného divadla umelecká činnosť v priestoroch budovy na nábreží váhu na chvíľu utíchne a aj jeho pracovníci sa odoberú domov k svojim rodinám, aby spoločne zasadli za sviatočný vianočný stôl.
Želáme vám všetkým krásne Vianoce!