Eurotour 2017: Na filmovej prehliadke bodovala snímka o hráčoch rybníkového hokeja

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/12_december/Z_49_eurotour_zaver.mp4″ template=“mediaelement“]

Medzinárodná filmová prehliadka o cestovaní, krajine a človeku EUROTOUR Piešťany sa od roku 2005 každoročne koná v Kultúrno – spoločenskom centre Fontána v Piešťanoch v závere kalendárneho roka. Od utorka 28. novembra do štvrtka 30. novembra si mohli diváci na jeho 13. ročníku pozrieť nové dokumentárne aj hrané filmy z dielne domácich aj zahraničných autorov- všetky so vstupom do kina zadarmo. Dokumentarista Tomáš Hulík osobne uviedol svoje dielo Divoké Slovensko, pozrieť ste si mohli aj nový film Pavla Barabáša Vábenie výšok či úspešný dokument Erika Baláža Nesmrteľný les.
Trinástka sa stala štastným číslom aj pre mladých športovcov Matúša Kočiša a Gabriela Staroňa z Prahy. Krátky film Hokejový sen, ktorý zachytáva účasť mladých hráčov rybníkového hokeja na majstrovstvách sveta v Kanade, dostal zelenú až na 13. pokus práve v Piešťanoch. A v súťažnej časti si vyslúžil cenu primátora.
V súťaži amatérskych filmov o cenu primátora aj o hlasy divákov bojovalo 8 fimov od šestich autorov. Na 120-tich odovzdaných anketových lístkoch sa najčastejšie objavovalo meno Juraja Haládika z Potvoríc, ktorý zvíťazil s dokumentom Skautský tábor. Cenu diváka si osobne vo štvrtok 30. novembra neprebral.
Eurotour 2017 tak otvoril na tri dni miestnu kinosálu pre všetkých priaznivcov cestovateľských aj prírodopisných dokumentov. Ambíciou organizátorov je každý rok pritiahnuť viac a viac návštevníkov.