Gastro Vianoce 2017 zase o laťku vyššie

Voňavé medovníčky, domáce šúľance, čajovne, vináreň, či pravé domáce buchty. Nielen toto, ale najmä omnoho viac si aj tento rok pripravili hoteláci na podujatí Gastro Vianoce 2017. Slávnostné otvorenie sa nieslo v znamení dvanástky a po ňom nasledovalo ako inak vynikajúce občerstvenie z rúk študentov.
Na pôde Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch sa zišla nielen piešťanská smotánka, ale aj zvučné mená z oblasti gastronómie. Nechýbala ani Kamila Magálová, ktorá pri otvorení pokrstila aj kalendár nápojov na rok 2018, ktorý vytvorili sami žiaci.
V jedálni školy sa študenti popasovali s nastretými vianočnými tabuľami od výmyslu sveta. Opodiaľ šikovné študentky vyrezávali z ovocia umelecké diela, či nádherne zdobili medovníčky. Prehliadnuť sa nedal ani stôl s tortami, či cukrovinkami.
Študenti sa tento rok prekonali, za zmienku stála napríklad francúzska ulička s úžasnými palacinkami, bar z čias prohibície, vináreň s výborným tatarákom, či trieda s domácimi koláčmi.
Študenti predvádzali svoje výtvory počas dvoch dní od utorka 12. do stredy 13. decembra. Návštevníci odchádzali nielen spokojne sýti, ale aj potešení na duši všetkou tou krásou.