V dome umenia bude vo februári herecký prievan. Teší sa na vás Sládečková, Landl, Maštalír, Bárta a iné zvučné mená

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2018/02_februar/Kulturna_pozvanka_februar_oprava.mp4″ template=“mediaelement“]

Priaznivci podujatí pod strechou domu umenia v Piešťanoch zbystrite pozornosť. Po návštevnostne úspešnom januári nás tento mesiac čaká 28 dní naplnených rozmanitými predstaveniami so zvučnými hereckými menami, opernými hlasmi či filmovými predstaviteľmi.
Prehľadne vyčíslené. Pozrime sa teda bližsie na jednotlivé tituly, z ktorých si určite vyberie nejden fanúšik. Veľmi úspešné priame prenosy z opery v New Yorku, počas ktorých sa diváci prostredníctvom satelitu obrazovo a zvukovo prenášajú do veľkej sály Metropolitnej opery, pokračujú aj v tomto roku. Pripravené sú na sobotu 10. a 24. februára.
Bohéma – najviac uvádzané dielo newyorskej Metky režíruje svetoznámi Franco Zafirelli. Pedstavia sa vňom vynikajúce mladé hlasy, ktoré vás uvedú do života chudobných parižskych umelcov.
S nadsázkou povedané poriadny prievan sa chystá aj na divadelných doskách. Pripravili si ho slovenskí herci Marta Sládečková, Matej Landl, Pavol Šimun, Kristína Svarinská, Kristína Greppelová a Ondrej Bortlík.
Účinkujúci si v spomínanej hre chystajú útok na divácke bránice v duchu hesla „Matka má vždy pravdu, aj keď ju náhodou nemá“.
Dielo s podtitulom „Správa z hlavnej cesty“ zobrazuje Eteline putovanie, hľadanie a blúdenie niele v čase, ale i krajine, pri ktorom sa ocitá vo Viedni, Pressburgu i Ostrej Lúke. Stretne množstvo osobností, napr. Napoleona, Mozarta, Štúra, Hviezdoslava a ďalších.
Treticu divadelných podujatí uzatvára rodinná dráma Tenessee Williamsa Sklenený zverinec. Tá sľubuje hlboký a nevšedný umelecký zážitok.
21. februára by mala zbystriť pozornosť hlavne najmladšía generácia. Do Piešťan mieri Miro Jaroš, ktorého detskému publiku netreba bližsie predstavovať.
Polročné vysvedčenie môžu deti počas voľného prázninového dňa osláviť napríklad aj v kine. Dom umenia ako najväčšie jednosálové kino na Slovensku ponúka v piatok 2. februára o 16tej hodine farebný príbeh o troch kamarátoch – nórsko-nemeckú rodinnú komédiu Časovňa doktora Proktora. Ďalšie štyri filmové premietania so začiatkom o 18tej hodine sú už určené dospelému publiku. Trojnásobný držiteľ Oskara Daniel Day-Lewis sa predstaví ako čudácky módny návrhár v americkej dramatickej snímke Niť z prízrakov na programe 6. februára. Po ňom bude nasledovať celoslovenska filmová premiéra megaúspešnej erotickej romance.
Dom umenia to sú aj dve výstavné sály. Od 18. januára aj vo februári pokračuje výstava prác detských talentov.
Výstavné priestory sú verejnosti prístupné pred každým podujatím vo veľkej sále alebo denne od utorka do piatku od 14tej do 17tej hodiny, v sobotu a v nedeľu do 18tej hodiny. Toľko februárová ponuka poduatí v budove na nábreží Váhu. V mene všetkých v Dome umenia Piešťany vás srdečne pozývame na každé z nich.