Záhradníci plesali vo vynovených priestoroch

Už tradične sa počas obdobia fašiangov konalo množstvo plesov, či už v Piešťanoch, alebo v okolí. Novinkou nebol ani 33. Reprezentačný záhradnícky ples ktorý sa udial v priestoroch Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch 9.2. Tento rok návštevníkov prekvapili profesionálne baletné vystúpenia, ktoré má na svedomí Základná umelecká škola v Piešťanoch.
Ples vypredaný do posledného miesta navštevujú najmä verní prívrženci už celé roky. Medzi známymi tvárami sa objavili aj manželia Charvátovci zo Záhradného centra Charvát, ktorí do tomboly venovali aj množstvo cien.
Lístky na ples už boli tradične vypredané mesiace dopredu. Niet sa čomu čudovať, podujatie si udržiava svoju prestíž po desaťročia, lákadlom je čokoládová fontána, darček pre každú partnerku, výborný bufet, či rokmi overená hudobná skupina Disk. Jej členovia zabávajú plesových hostí už viac ako trinásť rokov.
Nádherná výzdoba, či špeciálna tombola, to všetko má na svedomí „otec“ a hlavný organizátor plesu Radoslav Opiál. Ten sa celý večer nezastaví, tvrdí však, že to stojí rozhodne za to. Tombola mala 170 cien, z ktorých sa 17 losovalo a hlavnou cenou bola snežná fréza. Nechýbala ani tradičná cena útechy v podobe kompostu, či hnoja.
Plesová zábava sa uskutočnila pod čisto novým stropom, ktorý nemá ani tri týždne. Plesu poslúžili aj staré svietidlá, ktoré nevyhodili, ale recyklovali a použili ich ako kvetináče pre mladé cibuľky. Netreba ani spomínať nádhernú aranžérsku výzdobu, ktorou škola vždy zaujme. Tohtoročnú mala na svedomí Marta Rybová spoločne s tretiakmi.