Najlepšia hotelka na Slovensku prijme 120 žiakov

V stredu dopoludnia sa na Hotelovej akadémií Ľudovíta Wintera konal deň otvorených dverí. Podujatie prilákalo najmä žiakov, ktorí sa rozhodujú o svojom budúcom štúdiu. Učitelia, žiaci a aj rodičia zaplnili foyer školy, kde ich okrem predstavenia štúdia čakali aj záujmové odvetvia, ktorým sa deti počas školy môžu venovať.
V ukážkach záujmových odvetví nechýbala príprava kávy, rôznych sladkých pochúťok, ako sú palacinky, waffle, flambovanie, ukážka miešaných nápojov, či výroby čokolády. Všetci z momentálnych študentov si môžu vybrať záujmový okruh, ktorému sa budú počas štúdia viac venovať. Okrem organizovania svadieb, plesov, či rôznych banketov môžu študenti predviesť svoje umenie i v televíznych reláciách ako sú Tajomstvo mojej kuchyne, či Teleráno.
Škola ponúka množstvo zaujímavých akcií a súťaží a je obľúbená u študentov zblízka i z ďaleka. Veľkým plusom je jej modernosť, a vybavenie, držanie kroku s dnešnou rýchlo sa rozvíjajúcou gastronómiou a hotelierstvom a takisto aj prvenstvo na Slovensku. Okrem všetkých týchto plusov chodia študenti na gastronomické stáže do krajín preslávených svojou vysokou kuchyňou.
Akadémia priťahuje deti túžiace po dobrom vzdelávacom programe zblízka, či z ďaleka. Úroveň školy zaručuje nielen to, že je to prvá hotelová akadémia na Slovensku, ale aj obrovské uplatnenie jej absolventov nielen v bežnej, ale aj vo vysokej gastronómií, či barmanstve.
Súčasťou školy je aj nedávno vynovený internát, vítaní sú teda aj študenti z odľahlejších kútov krajiny, či zahraničia. Prijímacie konanie sa uskutoční 14. a 17. mája tohto roku. Okrem množstva podujatí škola organizuje aj charitatívnu akciu 2.6. Námestí Slobody v Piešťanoch, v rámci otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. Škola tam bude ponúkať rôzne gastronomické špeciality spolu s kultúrnym programom.

Daniela Serišová