Celoštátna chemická olympiáda v Rakoviciach

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2018/03_marec/Z_10_zahradnicka_rakovice_chemicka_sutaz.mp4″ template=“mediaelement“]

Na strednej odbornej škole v Rakoviciach sa konala počas jarných prázdnin celoštátna chemická olympiáda pre stredné školy. Súťaž v Rakoviciach organizoval Slovenský inštitút mládeže Iuventa.
Olympiáda pozstávala z dvoch skúšok, z písomnej, ktorá prebiehala v Rakoviciach na škole a z praktickej, pri ktorej bolo potrebné plne vybavené laboratórium. To im poskytla Pedagogická fakulta v Trnave. Po testoch v prvý deň čakalo olympionikov športovo – zábavné popoludnie, kde si mohli vyskúšať populárnu hru discgolf, teda trafianie s lietajúcimi diskami do košov. Odborná porota zložená z učiteľov chémie zatiaľ vyhodnocovala testy.
V odbornej škole v Rakoviciach sa okrem olympiády pripravujú aj na príjimanie nových žiakov. Študenti si na škole môžu vybrať zo štvorročných, alebo trojročných študijných programov rôzneho zameriania.
Absolventi majú po škole vysoké uplatnenie vo vyštudovanom obore, na dračku idú záhradníci, či účtovníci.
Študentov na školu zlákali okrem študijných programov aj kaštieľ v ktorom škola sídli, ktorý stojí uprostred rozsiahleho parku, či historická sýpka, ktorá je majetkom školy. Veľkým plusom je aj celková modernizácia vyučovania, množstvo praxe a aj vlastný internát.
Záujemci o štúdium sa môžu prísť pozrieť kedykoľvek na školu, aj mimo dňa otvorených dverí.

Daniela Serišová