Karel Roden zahral bláznivého hypochondra v Molièrovej klasike Zdravý nemocný

Nasadil si „vyleštenú“ plešinu, navliekol sa do dobového pyžama a takto nastrojený si ľahol do postele na javisku Domu menia v Piešťanoch vo vypredanej 600 miestnej sále . Český herec Karel Roden zahral v utorok 27. marca miestnym divákom hlavnú úlohu bohatého mešťana Argana, ktorý je opantaný myšlienkou, že o chvíľu zomrie.
Najznámejšia komédia francúzskeho dramatika Molièra si berie na paškál hypochondrov a liečebné šarlatánstvo. Argan chce svoju dcéru Angeliku vydať za syna známeho lekára, aby mal v rodine doktora a ušetril na poplatkoch. Angelika však túži po inom mužovi.
Láske sa pokúsia pomôcť Arganov brat Berald, ktorého si zahral hercov skutočný brat Marian Roden a komorná Toaneta v podaní Jany Krausovej. O neimprovizované záchvaty smiechu nebola núdza ani medzi hercami.
Hra, ktorú napísal Molièr na sklonku svojho života, uviedlo české divadlo Studio Dva v premiére pred desiatimi rokmi. Stále však vyvoláva obrovské výbuchy smiechu.
Piešťany boli treťou zastávkou v niekoľkodňovej divadelnej šnúre po Slovensku. Herci sa s brilantným titulom presúvajú do Žiliny, Žaru nad Hronom a Martina.