Veľkonočný organový koncert vniesol do duší aj uší harmóniu

Dvaja umelci a jeden nádherný strodávny organ zabudovaný do scény vo veľkej sále Domu umenia v Piešťanoch – toľko stačí na navodenie duchovného predveľkonočného zážitku. Ak sa k tomu pridá pozorné a načúvajúce publikum, dosiahnutie akéhosi stíšenia sa počas Veľkého týždňa pred veľkonočnými sviatkami je viac než isté. V pondelok 26. marca sa divákom predstavili známy slovenský organista a pedagóg Stanislav Šurin a sopranistka Hilda Gulyásová.
Trnavčan Stanislav Šurin, ženatý otec piatich detí a zakladateľ slávností vznešeného hudobného nástroja, ktorým organ bezpochyby je, predviedol svoje umenie ukážkami z diel skladateľov ako napríklad Frescobaldi, Zipoli či Johan Sebastian Bach. Program obohatil aj svojimi autorskými skladbami.
Jedna z autorských vecí Stanislava Šurina ešte nestihla takpovediac ani vychladnúť, dokončil ju pred pár dňami a je pietnou spomienkou na dva vyhasnuté životy mladých ľudí. Skladba Pie Jesu na uctenie si pamiatky Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej odznela prvýkrát práve na pódiu Domu umenia v Piešťanoch.
Hodinový koncert organistu a jeho dvornej sopranistky, ako nám sám hudobník prezradil, pritiahol do publika sústredených divákov. Tí majstrovstvo dvojice na záver patrične ocenili dlhotrvajúcim potleskom.
Organ na scéne domu umenia sa opäť rozozvučí už v lete počas konania 19. ročníka Organových dní. Za jeho čarovné klávesy zasadnú domáci aj zahraniční umelci zvučných mien.