Rastie nová generácia someliérov, baristov a majstrov v príprave čokolády a čaju

Nastupuje nám nová generácia špičkových someliérov, baristov aj odborníkov na prípravu lahodnej čokolády a kvalitného čaju. V utorok 27. marca ste sa o tom mohli presvedčiť v priestoroch Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Na domácej pôde sa konal druhý ročník medznárodnej súťaže o Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera v štyroch gastronomických disciplínach. V súťaží Mladý someliér, Slovak Barista cup junior, Tea Tender Junior a Junior Chocolatier predviedlo svoju šikovnosť a talent 60 žiakov hotelových škôl zo Slovenska a Českej republiky. Juniorské kategórie majster čokolády a čaju sú pritom jedniné svojho druhu na Slovensku.
O tom, že kultúra vo výrobe čokolády sa neustále rozvíja, svedčí kategória juniorských čokolatiérov. Pri prírpave sladkého pokušenia si zmerali študenti z Trnavy, Modry, Námestova, Prešova, Kežmarku či českého Bzenca.
Aj príprava kvalitného čaju vie byť formou umenia a nesie prvky profesionálneho rituálu. Zhodnotiť talent deviatich zaúčajúcich sa majstrov čaju zo škôl z Tenčína, Žiliny, Námestova či Ostravy prišli z partnerskej Čajovne dobrých ľudí v Nitre.
Juniorských baristov v súťaži Slovak Barista Cup bodovalo 15 odborných komisárov, ktorí si všímali technické, vizuálne aj degustačné vlastnosti.
Slovak Barista Cup Junior má viaceré kategórie a prebieha celoslovensky počas celého roka. Víťazov čaká okrem iného budúci rok cesta na kávovníkovú plantáž v Brazílii.
Na hotelke to žilo v každom kúte. V tichšej reštauračnej atmosfére prebiehala súťaž, ktorej už 19. rokov predsedá uzávaný odborník na víno profesor Fedor Malík. Mladí sommeliéri sa popasovali s úlohou vybrať víno napríklad k rezňom z mladého diviaka. Pri jeho podávaní boli sledovaní očami prísnych porotcov a tak študentom sťažovala situáciu aj tréma.
Výsledková listina vo všetkých štyroch disciplínach bola napokon veľmi pestrá.
Prvé miesto v súťaži Mladý someliér obsadila Katarína Obrtášová zo Súkromnej hotelovej akadéme v Námestove. Najlepšou juniorskou baristkou sa stala Monika Čergeťová zo SOŠ gastronómie a cestovného ruchu v Nitre. Pri podávaní čaju najviac zaujal Matej Janíček z piešťanskej hotelovej akadémie a najlepšiu čokoládu pripravila Barbora Petrová zo Strednej školy gastronómie, hotelierstva a lesníctva v českom Bzenci. Práve do Bzenca si šikovní študenti školy odnášajú aj samotný putovný Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera.