Apríl v Dome umenia Piešťany – kvalitné filmy, divadelné komédie aj strhujúca hudba

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2018/04_april/Kulturna_pozvanka_april.mp4″ template=“mediaelement“]

Apríl – mesiac lesov a jarného prebúdzania sa zelene a kvetov, neláka iba do prírody, ale veľmi hodnotne ho môžete stráviť aj v kultúrnych priestoroch domu umenia v Piešťanoch.
Do života veľkého maliara Renoira a jeho syna Jeana nečakane vstúpi nekonvenčná mladá a krásna žena. Príbeh vyrozrávaný nádhernými obrazmi, ponorenými do zlatej farby je podčiarknutý atmosférou samotnej Renoirovej maliarskej tvorby. Francúzsky biografický film Gaugin je výpravnou, pritom však meditatívnou sondou do duše vášnivého a problematického génia. Tretia životopisná dráma rozpráva o príbehu sochára Augusta Rodina a jeho umeleckej životnej dráhe.
V historicky prvom hranom slovenskom filme o politikovi a štátnikovi Alexandrovi Dubčekovi sa predstavia Adrián Jastraban, Táňa Radeva a ďalší. Americký film Podoba vody režiséra Guillerma del Tora je aktuálne čerstvým držiteľom ceny Oscar za najlepší film na jeho tohtoročnom 90. ročníku udeľovania.
Utorkový koncert mladých muzikálových spevákov a hercov sa bude konať v malej sále so začiatkom o 19.hodine. Strhujúca hudba a rytmus nezmiznú zo scény ani počas ďalších večerov. Vo štvrtok 26. apríla sa bude veľkou sálou rozliehať emóciami a virtuozitou nabitá hudba Cigánskych diablov. O 19tej je totiž na programe nový slovenský muzikál z dielne autorskej dvojice Ernest Šarkozi a Jaroslav Moravčík.
Pondelkový koncert dvojice známych umelecov so začiatkom netypicky o 18tej hodine ponúkne skvelú hudbu, prežité texty aj nové skladby z albumu 55 Richarda Mullera. Celé sa to bude prelínať s intímnou spoveďou, komentármi a vtipnými dialógmi. Bláznivý apríl ulahodí v dome uenia aj priaznivcom divadelných komédií.
Ďalšiu komédiu, ktorá už vo svojom popise hovorí o tom, že šťastie je možné dosiahnuť medzi psom a mačkou, ale nie medzi mužom a ženou, uvádza dom umenia trochu netradične v nedeľu o 18tej hodine.
V bláznivej komédii hrajú Zuzana Tlučková, Peter Kočiš, Marcel Ochránek, Thomas Puskailer a ďalší.