MX Open odštartuje na Myjave – 1.5.2018

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2018/04_april/Motokros_Myjava_do_1_5.mp4″ template=“mediaelement“]

Prvý máj je na Myjave už tradične spätý s motokrosovými pretekmi na Kamennom kopci, ktoré v tomto roku napíšu už svoju 51. kapitolu. Preteky sú zaradené do päťdielneho šampionátu Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose a v tejto sezóne dostali pomenovanie MX Open. Nový je nielen názov, ale nový promotér šampionátu pripravil novinky tak pre jazdcov, ako aj pre divákov.

Fanúšikovia sa okrem sledovania pretekov budú môcť zabaviť aj pri ďalších atrakciách. Čaká ich rozdávanie energetických nápojov a tričiek, fotenie s monstertruck-om a motorkami, sprístupnenie paddocku pre verejnosť, autogramiády, FUN zóna (playstation hry a virtuálna realita), MX OPEN OFFICIAL STORE ( oficiálne tričká, mikiny, čiapky, šálky…), profesionálny cattering, MONSTER GIRLS a rôzne ďalšie atrakcie pre deti i pre dospelých.

Jazdci budú súťažiť v dvoch hlavných kategóriách MX OPEN a MX2 ( MX 2, MX JUNIOR, MX 125 ). Vsunutou triedou budú veteráni MX4 a MX4+. Diváci v Myjave uvidia slovenskú motokrosovú špičku a taktiež jazdcov z okolitých krajín – Česka, Rakúska, Maďarka, Poľska a Ukrajiny. Novinkou pre jazdcov bude odmena za najvydarenejší štart. Ten, kto bude prvý v prvej zákrute, si pripíše body do Holeshot seriálu. Najväčšou novinkou seriálu MX Open 2017 budú priame prenosy zo všetkých podujatí. Tie odvysiela športová televízia 213. Pre zaujímavosť, tá na ich zabezpečenie použije minimálne 10 kamier a približne 4,5 km káblov.

Oproti minulosti je pozmenený aj časový harmonogram, kedy prvá finálová jazda kategórie MX 4 pôjde hneď po kvalifikačných tréningoch o 11.40 h. Hlavný program začne po prestávke finálovými jazdami od 13.30 h. Priaznivci motokrosu z Myjavy, ale aj širokého okolia, ktorí prídu na 51. ročník motokrosu na Kamenný kopec, zažijú na vlastnej koži atmosféru novej éry motokrosu na Slovensku. Pre tých, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť priamo na pretekoch, si budú môcť pozrieť priamy prenos v televízií 213 alebo na internete na stránke 213.sk.