V piešťanskom dome umenia preklínali Cigánski diabli – publiku predstavili nový autorský muzikál

Dokáže nešťastná žena sklamaná z lásky prekliať človeka? Nový slovenský muzikál Prekliatie z dielne autorskej dvojice Ernest Šarközi – Jaroslav Moravčík má tradičnú tému lásky, ale tento príbeh mnohých zasvätí do sveta, o ktorom nič netušia. Na doskách domu umenia v Piešťanoch novinku predstavili vo štvrtok 26. apríla.
Prekliatie je moderná hudobno-tanečná hra s prvkami muzikálu, ktorej nosnými piliermi sú spev, tanec, ale hlavne emóciami a virtuozitou nabitá hudba Cigánskych diablov. Premiéru mala v januári v Bratislave. Teraz sa hudobníci vybrali do regiónov.
Nosná myšlienka príbehu spočíva v nekonečnom súboji dobra a zla, čierneho a bieleho, lásky a nenávisti, života a smrti. Popredný slovenský choreograf a režisér Jaroslav Moravčík prichádza s vlastným tanečným súborom Atašé, unikátnym telesom tvoreným špičkovými slovenskými tanečníkmi.
Hlavná úloha patrí dcére umeleckého páru Vanesse Šarköziovej, v Piešťanoch ju alternovala mladá speváčka Natália Kóšová. Prekliateho cigána Rajka stvárnil nitriansky spevák Marcel Dragúň.
Celým večerom divákov sprevádza hostiteľ – diabol, ktorý pomyselne ťahá čierne a biele figúrky na šachovnici života.
Diváci v sále umelcov v závere večera ocenili dlhotrvajúcim potleskom a standing ovation.