Bezbolestná kolonoskopia a špeciálna žalúdočná sonda v Piešťanoch

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2018/05_maj/Nemocnica_Salgovic_Melichac_02_oprava.mp4″ template=“mediaelement“]

Nemocnica Alexandra Wintera v Piešťanoch je kvalitou svojich služieb veľmi dobre známa, navštevujú ju nielen domáci, ale aj klienti z viacerých regiónov Slovenska. Tí do našej nemocnice zavítavajú aj kvoli novej, bezbolestnej kolonoskopii. Pacienti, ktorí už kolonoskopiu absolvovali totiž vedia, že vyšetrenie je jedno z tých nepríjemnejších. Nemocnica tak vychádza pacientom v ústrety a vyšetrenie môžu absolvovat v miernej anestéze.
Výhodou takéhoto vyštrenia však nie je iba bezbolestivosť, ale aj okamžité naplánovanie včasnej operácie, ktorá sa koná v réžií tých istých chirurgov. Pri nádorových ochoreniach hrubého čreva ide totiž najmä o čas.
Pri chorobách horného zažívacie traktu je zase odborníkom Peter Melicháč, chirurg gastro – enterologickej ambulacie. Ten zavádza špeciálnu vyživovaciu sondu PEG, ktorá výrazne uľahčuje život pacientom, ktorí nie sú schopní normálne prijímať stravu.
Vyživovaciu sondu nevedia zaviesť v každej nemocnici, pri niektorých chorobách je to však skôr nutnosť ako prežitok. Ročne ich chirurg Melicháč zavedie okolo 50.
Vyšetrenia sú prístupné pre všetkých pacientov, treba sa iba prihlásiť do príslušnej ambulancie. Najmä pri kolonoskopii je dôležité nič neodkladať. Bezbolestný zákrok sa stal zakrátko veľmi obľúbeným, vyhľadávajú ho pacienti aj z iných miest.

Daniela Serišová