Maľovať a milovať – príbeh mexickej maliarky Fridy Kahlo

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2018/07_jul/Z_27_muzikal_frida_DU.mp4″ template=“mediaelement“]

Dalo by sa povedať – mexická Frida Kahlo na slovenskú nôtu- prvý pôvodný slovenský muzikál zobrazujúci život legendárnej maliarky Fridy Kahlo dorazil aj na dosky domu umenia v Piešťanoch. V pondelok 25. júna sa vo veľkej sále za hudobného sprievodu živého orchestra odohral príbeh plný vášne, lásky, humoru, podmanivej hudby a tanca. Muzikál s podtitulom Maľovať a milovať bol súčasťou programu 63. ročníka Music Festival Piešťany.
Spojenie hudby skladateľa Rudolfa Geriho, autora libreta a textov Daniela Heviera a režiséra Karla Vosátka bolo zárukou vytvorenia jedinečného diela. Tomáš Palonder ako Diego Rivera a Katarína Ivanková ako kontroverzná Frida Kahlo vtiahli divákov do útrob svojho búrlivého vzťahu.
Sólisti a tanečníci v pestrých kostýmoch mexického rázu predviedli oslavu neskrotného života jednej z najvýznamnejších maliarok 20. storočia.V úlohe Fridinej sestry Kristíny sa predstavila herečka Mirka Partlová.
Odkedy muzikál z dielne Teatra Wüstenrot premiérovo predstavili verejnosti ubehli síce už necelé tri roky, silný príbeh a špičkové výkony však divákov stále dvíhajú zo sedadiel na celom Slovensku.
Vo vedľajších úlohách sa predstavili herci Marcel Ochránek, Jakub Ružička a Natália Puklušová. Všetky výkony odmenili diváci v závere večera dlhotrvajúcim potleskom.