Cez prázdniny sa v Dome umenia nebudete nudiť– pokračujú výstavy, festivaly aj kino

Mnohí z nás, nielen deti, na ne už túžobne čakali. Máme pred sebou letné prázdninové mesiace júl a august. U väčšiny sa nesú v znamení dovoleniek, cestovania a výletov. Možností trávenia horúcich letných dní je v Piešťanoch neúrekom. Dom umenia – umelecký súbor Lúčnica na nábreží Váhu ponúka hneď niekoľko tipov. Hoci sa programová ponuka z dôvodu čerpania dovoleniek sústreďuje na prvú polovicu júla a druhú polovicu augusta, nuda rozhodne nehrozí.
Od stredy 4. júla po slávnostnej vernisáži o 17tej hodine bude do konca augusta prístupná aj každoročná výstava obrazov, sôch a plastík muzeálneho charakteru.
Celé leto bude verejnosti k dispozícii aj výstava fotografií Kataríny Krajčovičovej s názvom Posolstvo krásy. V júli vyvrcholia viac ako mesiac trvajúce slávnosti vážnej hudby. Na programe je veľkolepé ukončenie jedného z najstarších hudobných festivalov na Slovensku – Music Festival Piešťany.
Ďalší festival v ponuke Domu umenia Piešťany má sakrálny duchovný rozmer. Prináša možnosť započúvať sa do zvuku píšťalového organu.
Prázdninové príbehy ožijú aj na filmových plátnach.
Komédia Chata na predaj je film o tom, čo všetko sa môže stať, keď sa cez víkend stretne svojrázna rodina na poslednej rozlúčke s chatou. Režisér Tomáš Pavlíček o snímke povedal, že ide o vtipný obraz rodinných vzťahov v súčasnej dobe. Na plátne sa predstavia herci ako Ivana Chýlková, Dávid Vávra, Judit Bárdos a ďalší.
V auguste nás čaká aj veľkolepí návrat najväčšej filmovej gréckej párty Mamma Mia! Americký muzikál vo svojom pokračovaní opäť prináša nákazlivú náladu rozprávkového ostrova Kalokairi, hudbu nesmrteľnej skupiny ABBA a herecké výkony Meryl Streep, Pierca Brosnana a ďalších. Anglickú verziu muzikálu so slovenskými titulkami premietajú v dome umenia 27. augusta o 18tej hodine.
Slávnostné otvorenie 38. umeleckej sezóny 2018-2019 bude 22. septembra. Vedenie domu umenia je obzvlášť hrdé a už teraz sa nesmierne teší aj na veľkolepé októbrové predstavenie s Bolkom Polívkom v hlavnej úlohe.