Piešťany: Slávnosti vážnej hudby sa skončili. Bodku za nimi dali dve najväčšie hudobné telesá na Slovensku

Javisko Domu umenia v Piešťanoch praskalo vo švíkoch. Postavilo sa naň takmer 150 členov Slovenskej filharmónie a Slovenského filharmonického zboru. Veľkolepý koncert v pondelok 9. júla bol slávnostným záverom 63. ročníka druhého najstaršieho festivalu vážnej hudby na Slovensku. Music Festival Piešťany ukončili Mozartov klavírny koncert v podaní pianistu Ivana Gajana a najslávnejšie operné zbory.
Slovenská filharmónia sa len nedávno vrátila z Japonska. Počas pondelkového večera zazneli strhujúce melódie z opier Trubadúr, Nabucco, Predaná nevesta, Tannhäuser či knieža Igor. Išlo o bodku za festivalom, ktorý ponúkol viaceré skvosty klasickej hudby.
O diváckej úspešnosti 63. ročníka Music Festivalu Piešťany svedčili takmer vypredané sály. Do publika si počas festivalových večerov sadali tisícky ľudí. Koncerty si nenechali ujsť aj významní hostia.
Festival prešiel do svojho vzniku výraznou zmenou pri svojom 61. ročníku, keď sa premenoval z Piešťanského hudobného festivalu na internacionálny Music Festival Piešťany. Tento rok sa podujatia presunuli nielen do areálu miestneho Kúpeľného ostrova, ale aj do neďalekého mesta Hlohovec. Posolstvo „dať hudbe šancu“ a vniesť krásu klasickej hudby do sŕdc divákov pretrváva.
Organizátori sa už teraz tešia na prípravu ďalšieho 64. ročníka.