Organové dni v Piešťanoch ukončil koncert ruského organistu a ozdobili portréty Jozefa Janisku

Unikátne spojenie kresby a organovej hudby ponúkol piatkový podvečer 7. septembra v piešťanskom Dome umenia. Slávnostnému vyvrcholeniu festivalu organovej hudby predchádzala vernisáž výstavy Jozefa Janisku s názvom (Ne)známe tváre. Amatérsky výtvarník, kedysi člen Výtvarného klubu Petra Matejku v Novom Meste nad Váhom, vo svojich kresbách stvárňuje portréty známych aj neznámych osobností, ktoré mu v živote priniesli a prinášajú radosť svojou existenciou a tvorbou. Využíva rôzne techniky kresby – ceruza, krieda, pastel, akvarel, perokresba a ich kombinácie.
O pár hodín neskôr sa už veľkou sálou niesla vznešená hudba organu – hudobného nástroja, ktorému patril dva týždne trvajúci medzinárodný festival organovej hudby v Piešťanoch. Jeho 19. ročník uzavrel Rus Daniel Zaretzky. Umelec patriaci medzi svetovú špičku zahral na trojmanuálový organ, ktorý je súčasťou technického vybavenia miestnej scény od 80. rokov minulého storočia.
Organový majster, ktorý je uznávaný za obnovu historických nástrojov a výstavbu nových organov v koncertných sálach v Rusku, zahral diela Johana Sebastiana Bacha, ale aj francúzske a ruské skladby s nesmiernou ľahkosťou a radosťou.
19. ročník festivalu predstavil koncom augusta a začiatkom septembra verejnosti vo veľkej šesťsto miestnej sále sólistov z USA, Francúzska a Ruska a ich interpretačnú školu.