VICTORIA REGIA – 25. ročník medzinárodnej súťaži vo viazaní a aranžovaní kvetov

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2018/09_september/Z_38_victoria_regia_streda.mp4″ template=“mediaelement“]

Victoria Regia. Názov jedinečnej súťaže svojho druhu. Tento rok prebehla už 25. krát v meste svojho „rodiska“, v Piešťanoch.
Iniciátorom súťaže je Stredná odborná škola záhradnícka. Jej prvé kolo datuje rok 1993. Autormi úspešného projektu boli, niekdajší riaditeľ Ing. Igor Drobný a stále činná učiteľka Ing. Marta Rybová.
Názov súťaže , Victoria Regia, sa spája s neobyčajne krásnym kvetom, ktorý kvitne počas letných mesiacov, práve, v jazierkach piešťanských kúpeľov.
Po 25. rokoch nadobudla súťaž iné rozmery. Zmeny nastali vo viacerých oblastiach či už je to používanie prírodných materiálov, iný štýl viazania kvetov, alebo možnosť ladiť kvety rôzneho druhu a do akejkoľvek farby.
Cieľom národnej súťaže je dať priestor milovníkom kvetov na kreativitu, vyhľadávať talenty už od mladšieho školského veku, vzdelávať odbornú i laickú verejnosť, propagovať domácich aj medzinárodných producentov kvetov a floristického materiálu, ale hlavne inšpirovať a pohladiť dušu človeka.
Skôr než nastal slávnostný galavečer s vyhlásením výsledkov, prežili súťažiaci deň plný práce s tvorbou kvetinových variácií na rôzne témy.
niesol aj v duchu osláv 50. výročia založenia školy. Pri tejto príležitosti už po desiaty krát uviedli do Siene slávy aj dvoch floristov. A to in memoriam Ing. Igora Drobného a učiteľku Ing. Martu Rybovú.
je začiatok príprav ďalšieho ročníka 2019.