Slovensko-český október v Dome umenia Piešťany

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2018/10_oktober/Kulturna_pozvanka_oktober_oprava.mp4″ template=“mediaelement“]

Čaká nás ďalší festivalový mesiac v Dome umenia Piešťany. Kým september patril filmovému festivalu Cinematik, október sa ponesie v znamení festivalu Piešťanské randezvous, ktorý roky spája umenie dvoch bratských národov – Slovákov a Čechov. 20. ročník festivalu prinesie výstavy, koncerty aj divadelné predstavenia. Októbrový program dopĺňajú prenosy z metropolitnej opery v New Yorku a premietania filmov prehliadky Be2Can 5 – najlepších snímok z filmových festivalov v Berlíne, Benátkach a Cannes.
Českí panovníci budú kraľovať domu umenia do 28. októbra. Výstava Prvá/První republika 2 výtvarných umelcov Bohumila Eliáša, Tomáša Hřivnáčka, Borisa Jirku, Alexeja Vojtáška, Juraja Čutka, Karla Felixa a Mariána Komáčka potrvá až do 2. decembra.
V hre režiséra Ondreja Spišáka na programe 15. októbra sa predstavia členovia SĽUK-u a herci Ondrej Hraška, Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Simona Miháliková, Mária Knoppová, Mojmír Caban, Csongor Kassai, Jozef Adamčík a ďalší.
„Randiť“ sa bude aj na hudobnej scéne – a to konkrétne vo štvrtú októbrová stredu a posledný pondelok v mesiaci.
Tak ako býva jeseň pestrá v prírode, rozmanitosť podujatí počas čoraz kratších jesenných dní nechýba ani v Dome umenia Piešťany.
V pondelkovom koncerte orchestera VŠMÚ s voľným vstupom pre širokú verejnosť sa pod umeleckým vedením Roberta Marečeka predstaví talentovaný sopranista Adam Nádler. 11. októbra sa veľká sála zaplní miestnymi jubilantmi, ktorým slávnostne zablahoželá primátor Piešťan Miloš Tamajka.
Začiatok jesennej kino sezóny tak patrí filmom, o ktorých sa hovorí. Toto sú tri tituly 5. ročníka populárnej prehliadky festivalových filmov Be2Can. V kinách po celom Slovensku sa premiérovo uvádzajú súťažné a ocenené snímky z troch najvplyvnejších filmových festivalov. Americký mysteriózny thriller, nemeckú drámu a drámu v nemecko-rakúsko-francúzskej koprodukcii môžu fanúšikovia filmu vzhliadnuť aj v Piešťanoch 23., 25. a 26. októbra. Viac o filmových snímkach nájdete na webovej stránke organizátorov www.be2can.eu. V októbri nechýbajú ani priame prenosy z Metky v New Yorku.
20. ročník festivalu Piešťanské randezvous bude pokračovať aj v novembri.
Ponuka programov 38. umeleckej sezóny v Dome umenia Piešťany je bohatá. Tešíme sa na vašu návštevu.