Kultúrna pozvánka do Domu umenia na november

V jednom jesennom mesiaci sa začína a v ďalšom pokračuje – reč je o festivale českých a slovenských umelcov s názvom Piešťanské randezvous, ktorý sa koná pod strechou Domu umenia v Piešťanoch už 20 rokov. November v budove na nábreží Váhu tak bude opäť do veľkej miery poznačený slovensko-českými projektmi.
Program s názvom A cappella forever hudobníci predstavia publiku v malej sále na prízemí domu umenia. Koncert sa začne o 19tej hodine.
Režisér Jiří Vejdělek prichádza s komediálnou drámou. Eva je kostýmová výtvarníčka, pôžitkárka a manželka šarmantného Ludvíka, ktorý však veľmi nečakane a bez rozlúčenia sa umrie. Aké prekvapenia a zistenia ju po smrti jej manžela čakajú odhalí spolu s dcérou na putovnej výprave Ludvíkovým veteránom volga GAZ 21.
Rodinná hudobná rozprávka v skvelom hereckom obsadení Charlotta Gottová, Karel Gott, Miroslav Šimunek, Ján Koleník, Kamila Magálová, Zuzana Mauréry, Kateřina Brožová, Miroslav Noga a ďalší v réžii Dušana Rapoša vám prezradí „Kedy draci tancujú hip hop, ako sa slávia Vianoce v dračej jaskyni či akú čarovnú moc má sto rokov neumývaný dračí zub.
V novembri mali na miestnych divadelných doskách v rámci festivalu rovnako veľký úspech Radošinci. So svojim muzikálovým príbehom o živote Milana Rastislava Štefánika s názvom Malý veľký muž pobavili aj vnukli zamyslenie divákom v plnej sále.
Túto one woman show herečky prináša do Piešťan pražské divadlo Studio Dva.
V šou plnej vtipu, známych hitov a špičkových choreografií, účinkujú Marcel Ochránek, Karin Olasová, Jana Lieskovská, Thomas Puskailer a ďalší.
Pantomimicko-vizuálnu scénickú báseň prináša návštevníkom Dom umenia Piešťany 27. novembra o 19tej hodine.
Súčasťou Piešťanského randezvous je aj výtvarná sekcia.
V novembri nebude chýbať ani obľúbený priamy prenos z newyorskej Metropolitnej opery. V sobotu 10. novembra si nenechajte ujsť operu Marnie. Operná adaptácia románu Winstona Grahama hovorí o krásnej mladej zlodejke, ktorá prijíma rôzne zamestnania len na tak dlho, kým sa jej nepodarí vykradnúť trezor svojho zamestnávateľa. To celé v podaní špičkových operných hlasov MET v New Yorku. Pre milovníkov hudby je pripravená ešte jedna „chuťovka“ na programe v utorok 13. novembra o 19tej hodine.
O grandiózny záver mesiaca sa postará tanečný súbor, spevácka skupina a orchester Umeleckého súboru Lúčnica pod vedením Martina Sleziaka.
Na všetky spomenuté podujatia vás v mene pracovníkov Domu umenia Piešťany srdečne pozývame.