Vyznanie „Hviezdy“ Evy Holubovej: „Som rada, že som Českoslovenka“

Zažiariť na javisku osamote takmer dve hodiny pred viac ako šesťsto ľuďmi v publiku – tak to dokáže iba ozajstná hviezda. Česká herečka Eva Holubová navštívila Dom umenia Piešťany so svojou one woman show. Vo štvrtok večer 15. novembra sa v predstavení s názvom Hviezda postarala o salvy smiechu a nevídanú standing ovation na záver.
Komédia, ktorú premiérovo uviedlo pražské Studio dva v roku 2013, je pôvodná česká hra ušitá na mieru oceňovanej Eve Holubovej. Na javisku sa prevtelí do fiktívnej herečky Vendulky Vaničkovej, ktorá zažíva slasti i strasti sveta šoubiznisu. Príbeh neznámej herečky, ktorá po 35-tich rokoch v ochotníckom divadle nečakane zažiari v televíznom seriáli ako zdravotná sestrička, sa odohráva počas jedného najbláznivejšieho týždňa jej života.
Hviezda v réžii Patrika Hartla je podľa jeho slov smutný príbeh opustenej ženskej, ktorá sa ale nikdy nevzdáva. Je bojovná, temperamentná, vtipná, takže sa s ňou nie je možné nudiť. Naoko ju nezlomí ani krach jej dlhoročného manželstva.
Emóciami nebitý večer vyvrcholil v závere predstavenia. Piešťanské publikum ocenilo herečku nevídaným dlhotrvajúcim aplauzom.
Ten ju dojal takmer k slzám a viedol k svojskému vyznaniu pre Piešťany.
Dojmy zo špičkového umeleckého výkonu Evy Holubovej si mohli návštevníci pri odchode obohatiť aj o 3D rozmer výstavy fotografa Vasila Stanka v zrkadlovej sieni.
Výstava potrvá do 2. decembra. Bodku za československým festivalom Piešťanské rendezvous dá 27. novembra po hviezde z českej strany Eve Holubovej svetoznámy slovenský mím Milan Sládek v predstavení Dubčekova jar.