Na medzinárodnej filmovej prehliadke Eurotour Piešťany sa odovzdávali ceny

V dňoch od 13. do 15. novembra sa v kine Fontána konala Medzinárodná filmová prehliadka dokumentárnych a hraných filmov o cestovaní, krajine a človeku pod názvom EUROTOUR Piešťany.
V súťažnej kategórii pod názvom Moment sa prezentujú amatérsky tvorcovia. Aby filmové dielo mohlo byť začlenené do súťaže, musí spĺňať viacero podmienok. Napríklad jeho dĺžka nesmie presiahnuť 10 minút a nemôže byť kratší ako dve minúty.
Trojčlenná odborná porota vyberie len jedného víťaza z radu filmov. Jeho tvorcom, tak udelí hlavnú cenu „Cenu primátora mesta Piešťan“. Tento rok svoje víťazstvo obhájili už po druhý krát tu v Piešťanoch mladí nadšenci s filmom Rybník.
Tento krátky dokument zároveň motivuje milovníkov hokeja. Tí sa môžu už najbližšiu sezónu zaregistrovať na majstrovstvá Slovenska v rybníkovom hokeji. Dvere sú otvorené amatérom, poloprofesionálom i profesionálom. Dokonca aj ženy si môžu splniť svoj hokejový sen a zahrať si v Kanade na majstrovstvách sveta. Všetky informácie vám producenti filmu radi ponúknu na mailovej adrese info@hokejovysen.cz.
Cena primátora však nie je všetko. Hlasovať môžu aj diváci.
Prehliadka filmov Eurotour Piešťany na tento rok svoje brány zatvorila. Už dnes však pozýva všetkých, ktorí by sa radi zapojili do súťaže Moment v roku 2019. Neváhajte svoje životné momenty uložiť do mediálnej podoby a o rok môže byť Cena primátora možno práve vaša .