V závere 20. Piešťanského rendezvous vystúpil mím svetového mena Milan Sládek

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2018/12_december/Z_49_sladek_pamtomima.mp4″ template=“mediaelement“]

Pantomíma – najstarší druh divadelného umenia bez použitia hovoreného slova, dala na javisku Domu umenia Piešťany bodku za jubilejným 20. ročníkom slovensko-českého festivalu Piešťanské rendezvous. V utorok 27. novembra Piešťany hostili míma svetového mena Milana Sládka. Majster pantomímy sa sem vrátil piatykrát a vystúpil vo svojom novom autorskom predstavení Dubčekova jar.
Inscenácia prostredníctvom pantomímy a tanca prinesie svedectvo o nebezpečenstve totalitných režimov aj o sile jednotlivca, ktorý sa dokáže postaviť zlu aj za cenu straty osobnej slobody alebo spoločenského opovrhnutia.
Predstavenie je silným vizuálnym a pohybovo-hudobným dielom s použitím najmodernejších technologických postupov, ktorého cieľom je, aby si divák odniesol predovšetkým silný emocionálny zážitok ako memento našej dejinnej skúsenosti.
Vnímavé piešťanské publikum prijalo žáner, o ktorom sa oddávna traduje, že je menšinový, vrúcne a srdečne.
Definitívnym ukončením 20. ročníka festivalu Piešťanské rendezvous mimo divadelných dosiek na filmovom plátne bolo premietanie 29. novembra. Piešťanská premiéra novej českej hudobnej rozprávky Keď draka bolí hlava ponúkla skvelé herecké obsadenie Charlotta Gotová, Karel Gott, Ján Koleník, Kamila Magálová, Zuzana Mamuréry a ďalší.