Predvianočný december v Dome umenia Piešťany

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2018/12_december/Kulturna_pozvanka_december.mp4″ template=“mediaelement“]

Je tu december. Ako to už býva, prehupli sme sa do posledného 12. mesiaca v roku, ktorý vrcholí tými najkrajšími sviatkami- Vianocami. Decembrový program v Dome umenia Piešťany ponúka svojim návštevníkom ideálnu príležitosť na spomalenie v období adventu, ale aj odbúranie predvianočného stresu.
December vo veľkej sále otvoril veľkolepí vianočný koncert v podaní renomovaných operných sólistov Ľubice Vargicovej a Petra Mikuláša. Publiku sa predstavili 3. decembra so Slovenskou filharmóniou pod dirigentskou taktovkou Rastislava Štúra a Speváckym zborom Lúčnica pod vedením zbormajsterky Eleny Matúšovej. V programe odzneli diela klasickej svetovej hudobnej literatúry aj vianočné skladby. 4 decembera otvoril dom umenia svoje priestory malým čitateľom a v spolupráci s Mestskou knižnicou mesta Piešťany zorganizovali verejné čítanie v netradičných priestoroch priamo pod dielom akademického maliara Jozefa Bubáka Symfónia o človeku vo foyer na 2. poschodí. Do programu mesiaca december zaradili aj spomienkové filmové premietanie.
Zimný mesiac december patrí predovšetkým hudobným a tanečným vystúpeniam.
Ako to už býva zvykom do publika vo veľkej sále si pred Vianocami sadajú aj hrdí rodičia a ďalší rodinní príslušníci malých i väčších talentovaných žiakov tanečného odboru dvoch Základných umeleckých škôl na území Piešťan.
Medzi deti v Dome umenia Piešťany príde aj momentálne najpopulárnejší slovenský detský zabávač a spevák Miro Jaroš so svojim vianočným turné. V stredu 12. decembra o 17tej hodine deťom v sprievode ich rodičov zaspieva obľúbené vianočné pesničky a koledy v jedinečnom prevedení s kapelou.
Slávnostný hudobno-zábavný program čaká aj na staršie ročníky.
Verdiho opera La traviata je tragickým príbehom francúzskej kurtizány Violetty, ktorá sa zamiluje do Alfréfda a stáva sa obeťou skutočnej lásky. Zažíva šťastie, ktoré však trvá len krátko.
Komédia najvychytenejšieho súčasného britského dramatika a autora vyše osemdesiatky celosvetovo uvádzaných hier — majstra situačných komédii Sira Alana Ayckbouhrna v réžii Michala Vajdičku rozpráva o tom čo všetko sa môže zomlieť, ak váš nastávajúci túži spoznať vašich rodičov, lenže otecko vlastne nie je vaším oteckom?
V decembri ožijú aj výtvarné priestory Domu umenia.
Výročnú súťažnú prehliadku amatérskych výtvarných tvorcov, ktorá bude mať svoju slávnostnú vernisáž vo štvrtok 6. decembra pripravili členovia z trnavského osvetového strediska. V reprezentatívnych priestoroch Domu umenia Piešťany potrvá až do 27. januára.