Festival Móric Beňovský ukončili koncertom v kostole sv. Gorazda

World Trombitas – to bol názov posledného z piatich tohtoročných benefičných koncertov novovzniknutého festivalu na počesť dobrodruha Mórica Beňovského v jeho rodnom meste Vrbové. Hrou na prirodzené lesné rohy sa v nedeľu 9. decembra v kostole sv. Gorazda predstavil Slovák žijúci v Zlíne Rudi Linner spolu s ďalšími členmi profesionálneho hudobného ansámbla Collegium Wartberg.
Program festivalu Móric Beňovský pod záštitou primátorky Emy Maggiovej pozostával z jednotlivých koncertov počas celého roka. Zámerom organizátorov je ponúknuť poslucháčom pestrosť programu a vysokú umeleckú hodnotu. Výťažok z dobrovoľného vstupného poputuje na pomoc rodinám v hmotnej núdzi.
Občianske združenie Collegium Wartberg reprezentuje Slovensko profesionálnymi výkonmi na popredných koncertných pódiách v celej Európe. Na koncerte v kostole sv. Gorazda počas druhej adventnej nedele sa zúčastnili aj dvaja renomovaní rakúski huslisti.
Päticu hudobníkov vo farských priestoroch uzatváral český kontinuista Marek Čermák hrou na prenosné drevené varhany.
Cieľom prvého ročníka hudobného podujatia Festival Móric Beňovský bolo priniesť do mesta pod šikmou vežou novú vlnu hudobného portfólia s garanciou najvyššej kvality. Organizátori považujú jeho pilotný rok za vydarený. Decembrový benefičný koncert bol jeho dôstojnou bodkou a návštevníkom ponúkol