Radošinské naivné divadlo v Piešťanoch: Úvaha o vkuse a živote pred televízorom

Radošinské naivné divadlo prichádza s novinkou. Scéna Domu umenia Piešťany v stredu 30. januára večer akoby kopírovala všetko to na čo sa divák pozerá v rovnakom čase na televíznych obrazovkách komerčných staníc. Nová hra z pera Stanislava Štepku o mediálnom vkuse, ale hlavne nevkuse vypredala tunajšiu veľkú sálu do posledného miesta.
Predstavenie s názvom Čo sa sníva trpaslíkom ponúka vtipnú dramatickú konfrontáciu: možnosť nahliadnuť nielen do dusného, utápajúceho sa manželského vzťahu, ale prostredníctvom snaživého speváka Miroslava Bystrického dáva nazrieť do zákulisia kšeftárskej agentúry, ktorá vyrába a sprostredkuje tzv. ľudové zábavné umenie pre nenáročné vrstvy.
Diváci sú svedkami „servírovania“ nevkusu a gýču cez televízne obrazovky priamo do našich obývačiek. „Trpaslíkom“, ako ich Štepka nazýva, ktorí stoja v pozadí komerčnej tvorby, sa pritom nesníva o tom, aby umelecky vyrástli, ale aby sa všetci naokolo znížili na ich úroveň.
Trpkú hru v réžii Ondreja Spišáka oživuje 14 skladieb skladateľa Juraja Hraška v podaní živej kapely. Divákov v sále pobavili aj vtipné zmienky o Rytmusovi či Božanke.