Valentín s manželmi Adrienou Bartošovou a Štefanom Bučkom

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2019/02_februar/Z_08_valentinsky_vecer_bucko.mp4″ template=“mediaelement“]

Spojenie klavírnej hudby, gitary, spevu a rytmických tónov džezu a swingu s poéziou slovenských velikánov– to bol valentínsky večer v Dome umenia Piešťany. Vo sviatok všetkých zaľúbených 14. februára vystúpila v tunajšej komornej malej sále speváčka a klaviristka Adriena Bartošová. Spolu so svojím manželom Štefanom Bučkom publiku odprezentovali hudobno-poetické pásmo obohatené špičkovým výkonom gitaristu Pavla Berezu.
Štvrtkový program s názvom S láskou o láske tvoril pestrý výber z poézie Milana Rúfusa, Andreja Sládkoviča, Jána Smreka a Williama Shakespeara. Diváci si mohli vypočuť aj autorské básne Štefana Bučka.
Multižánrový gitarista koncertuje so speváčkou už dva roky, ale piešťanskému publiku sa umelci v takomto zložení predstavili prvýkrát.
Valentínsky koncert pritiahol do tunajšieho domu umenia nejeden zaľúbený pár. Niektorí sa až z rozprávania na pódiu dozvedeli, že pred nimi stojí pár v stabilnom manželskom zväzku. Adriena Bartošová a Štefan Bučko sú manželia dlhých 33 rokov a romantický sviatok tak strávili spolu.