Marec v Dome Umenia Piešťany otvorí aj uzavrie opera z New Yorku

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2019/03_marec/Kulturna_pozvanka_marec.mp4″ template=“mediaelement“]

Vitaj marec. Už dávno ho považujeme za mesiac knihy, medzinárodne v ňom slávime sviatok všetkých žien, svetový deň vody, deň učiteľov či lekárov. Mesiac marec v Dome umenia Piešťany bude rovnako umelecky pestrý.
Komická opera je príbehom o Márii, ktorú si ako dieťa osvojil a vychoval vojenský regiment. Všetci dúfajú, že sa jedného dňa stane ženou jedného z vojakov, no ona sa zamiluje do obyčajného tirolského chlapca Tonia.
Týždeň francúzskeho filmu Crème de la Crème, ktorý sa uskutoční od 6. do 12. marca 2019 už šiestykrát v rámci Mesiaca frankofónie, organizuje Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe. Aj tento rok sa diváci môžu tešiť na premietania v 24. slovenských mestách kúpeľné Piešťany nevynímajúc.
Film Verní neverní v stredu 6. marca je romantickou komediálnou drámou. Abel a Marianne sú desať rokov rozídení a keď sa znova stretnú, Abel sa rozhodne získať Marianne späť. Všetci sa však zmenili. Marianne má syna. Na povrch vyplávajú aj iné rodinné tajomstvá. Druhá filmová snímka Prísľub úsvitu premietaná vo štvrtok 7. marca o 18tej hodine je biografickou romantickou drámou o slávnom spisovateľovi, ktorý sa stal slávny vďaka svojej matke. Bezhraničná materinská láska je však aj jeho doživotným bremenom. 8. marca o 16tej hodine môžete prísť do kina s deťmi. Animovaný rodinný film Dilili v Paríži so slovenským dabingom vás zoznámi s odvážnou Dilili a Orelom, ktorí sa vydávajú po stopách spolku zodpovedného za únosy mladých dievčat v Paríži. Mladí hrdinovia stretnú počas svojho „vyšetrovania“ významné osobnosti tej doby. Posledná francúzska snímka na programe v utorok 13. marca vás vtiahne do komediálneho životného príbehu o chlapcovi z bretónskej farmy s detskou naivnosťou , ktorú si zachová nedotknutú až do dospelosti.
V marci ožijú aj divadelné dosky vo veľkej sále.
Miesto v marcovej ponuke programov si našli aj vážna hudba a folklór.
Dom umenia Piešťany je vhodným miestom aj na jubilejnú oslavu. Miestna Základná umelecká škola v jeho priestoroch od začiatku roka oslavuje svoje 75. narodeniny niekoľkými podujatiami.
Dom umenia poteší aj detských divákov. Už po niekoľkýkrát sa do Piešťan vracia Boučkovo loutkové divadlo v Jaroměři s vlastnoručne vyrobenými marionetami.
Veľká sála sa v marci zmení aj na improvizované televízne štúdio.
Príďte si užiť zaujímavé rozhovory, vtipné scénky, hry, piesne a vtipnú live atmosféru talkshow Neskoro večer v stredu 27. marca so začiatkom o 19tej hodine. Na konci marca sa pripravte aj na viac ako päť hodinový živý prenos opery z New Yorku.
V marci neožíva iba príroda vonku za oknami, ale ožije, doslova, každý kút budovy na nábreží Váhu.