Filmový a divadelný apríl v Dome umenia Piešťany

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2019/03_marec/Kulturna_pozvanka_april.mp4″ template=“mediaelement“]

Štvrtina roka je za nami a je tu apríl. V kalendári sa striedajú Medzinárodný deň vtáctva so svetovým dňom zdravia či Dňom zeme a 15. apríla oslávime aj Svetový deň umenia. Nasmerujte v apríli svoje kroky za kultúrou a doprajte si oddych a umelecké pohladenie duše. Domu umenia Piešťany opäť pripravil pestrú ponuku programov počas celého mesiaca.
Na piešťanských divadelných doskách sa v apríli zaskvejú aj renomovaní herci Karel Roden a Jana Krausová. V utorok 16. apríla sa predstavia v divadelnej hre Otevřené manželství. Činohra približuje večný konflikt mužského a ženského princípu. Napísal ju nositeľ Nobelovej ceny za literatúru – taliansky dramatik Dario Fo spolu s manželkou Franky Rame.
Do tretice sa môžete tešiť aj na divadlo v podaní ochotníkov z Radošiny.
Farbistý príbeh o vidieckom starom otcovi, ktorý chce vždy a všade – hoci na prvý pohľad nenáležite a bláznivo – vidieť a vnímať okolitý svet, žiť naplno a so všetkým, čo život prináša, ale aj jeho vtipné a bizarné stretnutie s rodinou a okolím, čo sa na jeho originálny spôsob života pozerajú podozrievavo a s nedôverou, je skráteným obsahom tejto trpkej komédie.
Výstava rodiny Kňazovic zo srbskej Vojvodiny bude v zrkadlovej sieni domu umenia prístupná od 2. apríla do 1. mája.
Rovnako mesiac potrvá aj druhá výstava v galérii.
Najväčšie jednosálové kino na Slovensku uvedie v apríli sedem filmových titulov.
Pri výbere filmovej ponuky Dom umenia Piešťany nezabúda ani na škôlkárov a školákov.
Detské premietanie je na programe aj vo štvrtok 11. apríla o 17tej hodine. Rozprávka Princ Krasoň od tvorcov Shreka prinesie vtipný príbeh pre celú rodinu o odvážnych a správnych rozhodnutiach či prvej láske. Rodinný animovaný film má slovenský dabing. Na svoje si prídu aj fanúšikovia českých komédií.
Komédia Teroristka je príbehom učiteľky na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši. Lenže nakoniec zistí, že presne na toto gauneri spoliehajú.
Filmový mesiac uzavrie československá hudobná životopisná dráma s dátumom premietania vo štvrtok 25. apríla.