Studio DVA : Manželské peripetie na scéne Domu umenia Piešťany

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2019/04_april/Z_16_divadlo_roden_krausova_DU.mp4″ template=“mediaelement“]

Brilantní českí herci Karel Roden a Jana Krausová ako svojrázny manželský pár v zúfalo jedovatej tragikomédií. Na scéne Domu umenia Piešťany rozohrali utorok 16. apríla svoj smutno-smiešny príbeh. Pražské divadlo Studio dva predstavilo jednu zo svojich prvých inscenácií s názvom Otevřené manželství.
Na začiatku je zúfalá ona, nevládze ďalej žiť, on túži po zmene s inými ženami až nakoniec ona sa zamiluje a zúfalým sa stáva on. Publikum vo vypredanej sále sa ponorilo do peripetií dvoch ľudí, ktorí neohrabaným, ba až komickým spôsobom hľadajú lásku a navzájom sa pri tom ubíjajú.
Divadelná hra približuje večný konflikt mužského a ženského princípu. Napísal ju nositeľ Nobelovej ceny za literatúru – taliansky dramatik Dario Fo so svojou manželkou Franky Rame.
Hlavné postavy výborne sadnú Jane Krausovej a Karlovi Rodenovi, ktorých piešťanské publikum spoznalo ako dlhoročných manželov už v niekoľkých inscenáciách. Na pódiu si vystačia úplne sami. Až v závere sa objavuje tretia postava a príbeh vyvrcholí dramatickým obrazom. Herci si za svoj výkon vyslúžili dlhotrvajúci potlesk .